Obklady a dlažby v interiéri a exteriéri

Využitie obkladov a dlažieb nájdete ako v interiéry tak v exteriéry.

Inštaláciou sa jedná o zložitejší materiál a pri práci s ním sa dá veľa pokaziť, ale aj významne podčiarknuť funkciu a vzhľad.

Naša firma disponuje kvalifikovanými zamestnancami s veľkou praxou.

Obklady vieme nielen správne uložiť, ale perfektne zvládneme aj súvisiace profesie a prípravu podkladu

tak, aby obklad bol nielen pekný na pohľad, ale tiež plnil dobre svoju funkciu.

Skúsenosť

Naši pracovníci majú množstvo skúseností, zvládnu sami skvele rozsahom menšie i komplikovanejšie zákazky. Sú zbehlí v komunikácii s architektom / klientom a dokážu si spoľahlivo poradiť i bez komplexných stavebných výkresov a detailov.

Vedeli ste?

Celosvetovo historicky najväčším výrobcu keramických obkladov je Čína, ktorá do roku 2000 aj spotrebovala väčšinu svojej produkcie. V tom čase vyrábala okolo 1600 miliónov m2 keramických obkladových prvkov, ale medzi vývozcami bola až v druhej desiatke.

Jej význam ako exportéra ale neustále rastie a v roku 2003 už bola na 3. mieste za Talianskom a Španielskom s tým, že čínsky export stúpa každoročne o viac ako 100%. Je nutné spomenúť, že tieto čísla ktorých zdrojom je čínska asociácia všetkých výrobcov keramiky (China Building Ceramics & Sanitaryware Association) sú odborníkmi považované za nadsadená a nezodpovedajúce iným zdrojom. Dynamický rast čínskeho exportu je na druhú stranu všeobecne prijímaným faktom.

V Európe (vr. Turecka) trhu úplne dominujú Španielsko a Taliansko. Vyrábajú 70% z celkového objemu keramických obkladových prvkov. Hoci Španielsko v niekoľkých posledných rokoch predstihlo Taliansku, ako v počte vyrobených obkladov, tak neskôr aj v ich exportu, Taliansko aj naďalej dominuje trhu v hodnote vyrobených keramických obkladov, kedy v roku 2002 táto suma predstavovala 5 319 miliónov eur a priemerná hodnota jedného metra štvorcového tak bola 8,73 €/m2 a teda zďaleka svetovo najvyšší. (Porovnaj Španielsko 5,31 €/m2).

Slovenská republika vyrába stabilne okolo 30 mil. m2 keramických obkladov, z ktorých viac ako polovicu vyvezie (17 mil. m2 v roku 2003) a je celosvetovo na 13.-14.mieste.

Najväčším svetovým výrobcom keramických obkladových prvkov je Marazzi Group (Taliansko), so zastúpením na všetkých významnejších svetových trhoch. Ďalšími významnými výrobcami sú Ricchetti-Cisa-Cerdisa Group (Taliansko), FLORIO Group (Taliansko), Roca Group (Španielsko), svetovo najväčší výrobca keramiky (keramické obklady, sanitárna keramika, iná užitá keramika) Villeroy & Boch, Deutsche Steinzeug Cremer & Breuer (Nemecko) Iris Group (Taliansko).

Vo svete neustále rastie význam globalizácie, trhy sa prepájajú a obchodné bariéry sú postupne odstraňované. Preto v niekoľkých posledných rokoch zaznamenávame v keramickom priemysle niekoľko súbežných trendov. Najsilnejším trendom je celkový rast produkcie a spotreby, realizovaný hlavne v Ázii a Brazílii. Druhým trendom je fúzovania spoločností, kedy najväčšej svetovej firmy skupujú menšie národné výrobca alebo zakladajú továrne na zelenej lúke a presúvajú tak svoju produkciu bližšie k zákazníkovi. Keramické obkladové prvky sú vzhľadom k cene pomerne ťažký materiál, a preto je jeho doprava na väčšie vzdialenosti ekonomicky nákladná. Vďaka týmto trendom zostáva podiel exportu na celosvetovej spotrebe keramických obkladov stabilný.

Text prevzatý/inšpirovaný: http://cs.wikipedia.org/wiki/Keramick%C3%BD_obklad

 

 

Tip CISÁR s.r.o.

Náš architekt vám môže pomôcť vybrať vhodný obklad a nakreslí ako by mohol vyzerať a aby najlepšie vyhovoval vašim potrebám.